Teamet

Vi är ett internationellt och mångkulturellt team med kompetenser inom programvaruteknik, språkteknik, kognitiv vetenskap, företagsekonomi, innovationshantering och medicin.

  • Abhishek Jacob Chethikatt

    Abhishek Jacob Chethikatt

    Medgrundare och VD

    abhishek.jacob2worldish.se

    +46704132407

  • Naveen Sasidharan

    Naveen Sasidharan

    Medgrundare och koperativ chef

    naveen@worldish.se

    +46704-13 24 07

  • Oskar Aagaard Fransson

    Oskar Aagaard Fransson

    Lead Developer
  • Klara Gelin

    Klara Gelin

    Kundutvecklingsansvarig och försäljning

    klara@worldish.se

    +46703805292

  • Art Valindore

    Art Valindore

    Medicinskt operativ ansvarig

    art@worldish.se

    +4672252102

  • Oscar Andersson

    Oscar Andersson

    Jurist

    oscar@worldish.se

    +46704217211

  • Hadeel Ali

    Hadeel Ali

    Produktionssupport
  • Tahmina Bina

    Tahmina Bina

    Produktionssupport
  • Lovisa Malm

    Lovisa Malm

    Medical operations executive

    lovisa@worldish.se

  • Beatrice krüger

    Beatrice krüger

    Medical operations executive

    beatrice@worldish.se

  • Feras Albajjary

    Feras Albajjary

    Översättningsutvecklare
  • Asad

    Asad

    Marknadsföringssupport
  • Dania

    Dania

    Översättningsutvecklare
  • Ronak

    Ronak

    Medical operations executive
  • Gaurav Lohia

    Gaurav Lohia

    Lead Developer

    gaurav@worldish.se

    +46704132407

  • Jama Loodh

    Jama Loodh

    Översättningsutvecklare
  • Omer Ibrahim

    Omer Ibrahim

    Översättningsutvecklare

Rådgivare

  • Gitte Swaminathan

    Gitte Swaminathan

    Strategisk medicinsk rådgivare
  • Sofia Freland

    Sofia Freland

    Senior medicinsk rådgivare
  • Hans Tropp

    Hans Tropp

    Senior medicine rådgivare specialist
  • Christina Lundin

    Christina Lundin

    Medicinsk rådgivare och R&D, kommunikation inom vården
  • Sanat Jannati

    Sanat Jannati

    Medicinsk rådgivare, tandvård

Affärs - och teknikrådgivare

  • Marco Kuhlmann

    Marco Kuhlmann

    Teknisk rådgivare
  • Ajay Sharma

    Ajay Sharma

    Product & Technology Strategy Advisor
  • Tomas Larson

    Tomas Larson

    Affärscoach
Follow us on instagram