Teamet

Vi är ett internationellt och mångkulturellt team med kompetenser inom programvaruteknik, språkteknik, kognitiv vetenskap, företagsekonomi, innovationshantering och medicin.

  • Abhishek Jacob Chethikatt

    Abhishek Jacob Chethikatt

    Medgrundare och VD

    abhishek.jacob@worldish.se

    +46704132407

  • Naveen Sasidharan

    Naveen Sasidharan

    Medgrundare och koperativ chef

    naveen@worldish.se

    +46704-13 24 07

  • Chloé Baaklini

    Chloé Baaklini

    Kundvård och kommunikation

    chloe@worldish.se

    +46701467766

  • Linn Persson Lidholm

    Linn Persson Lidholm

    Kundutvecklingsansvarig och försäljning

    linn@worldish.se

    +46703244124

  • Ronak

    Ronak

    Medicinsk team & kommunikation
  • Klara Gelin

    Klara Gelin

    Kundutvecklingsansvarig och försäljning

    klara@worldish.se

    +46703805292

  • Tahmina Bina

    Tahmina Bina

    Kundutvecklingsansvarig
  • Ida Samuelsson

    Ida Samuelsson

    Produktägare

    ida@worldish.se

    +46729653231

  • Art Valindore

    Art Valindore

    Medicinskt chef

    art@worldish.se

    +4672252102

  • Sara Rizk

    Sara Rizk

    Medicinskt operativ ansvarig

    sara@worldish.se

  • Hadeel Ali

    Hadeel Ali

    Produktionssupport
  • Beatrice krüger

    Beatrice krüger

    Medicinskt operativ ansvarig

    beatrice@worldish.se

  • Lovisa Malm

    Lovisa Malm

    Medicinskt operativ ansvarig

    lovisa@worldish.se

  • Miguel Alonso

    Miguel Alonso

    Medicinskt operativ ansvarig

    miguel@worldish.se

  • Amanda Christiansen

    Amanda Christiansen

    Sälj- och kommunikationsspecialist
  • Amanda Larsby

    Amanda Larsby

    Junior Jurist
  • Hazal Tugra

    Hazal Tugra

    dataspecialist
  • Asad

    Asad

    Marknadsföringssupport
  • Oskar Aagaard Fransson

    Oskar Aagaard Fransson

    Lead Developer
  • Gaurav Lohia

    Gaurav Lohia

    Operativ IT-chef

    gaurav@worldish.se

  • Shachi Saini

    Shachi Saini

    IT-chef

    shachi@worldish.se

  • Akhil Thakur

    Akhil Thakur

    mjukvaruutvecklare
  • Raman Yadav

    Raman Yadav

    Kvalitetsingenjör
  • Divin Divakaran

    Divin Divakaran

    UI Designer
  • Nidhin

    Nidhin

    Innehållsutvecklare
  • Jama Loodh

    Jama Loodh

    Översättningsutvecklare
  • Omer Ibrahim

    Omer Ibrahim

    Översättningsutvecklare

Rådgivare

  • Gitte Swaminathan

    Gitte Swaminathan

    Strategisk medicinsk rådgivare
  • Sofia Freland

    Sofia Freland

    Senior medicinsk rådgivare
  • Hans Tropp

    Hans Tropp

    Senior medicine rådgivare specialist
  • Christina Lundin

    Christina Lundin

    Medicinsk rådgivare och R&D, kommunikation inom vården
  • Sanat Jannati

    Sanat Jannati

    Medicinsk rådgivare, tandvård

Affärs - och teknikrådgivare

  • Ajay Sharma

    Ajay Sharma

    Teknisk rådgivare
  • Tomas Larson

    Tomas Larson

    Affärscoach
Follow us on instagram